Mgła mózgowa – 10 symptomów, sprawdź

Zmagasz się z brakiem koncentracji lub pamięci? Poznaj alarmujące symptomy, które wciąż dotykają ludzi po pandemii covid-19!

 

 

Mgła mózgowa to termin używany do opisania stanu, w którym człowiek doświadcza trudności z koncentracją, pamięcią, jasnością myślenia i zdolnością do skupienia uwagi. Mgła mózgowa, choć nie jest oficjalnie uznawana za medyczne schorzenie, może być symptomem różnych stanów zdrowotnych. Rozpoznanie jej może być kluczowe do zrozumienia i podstawowych wyzwań zdrowotnych. Mgła mózgowa często występuje u osób cierpiących na fibromialgię. Pojawia się również, gdy jesteśmy pod wpływem dużego stresu.

 

Mgła mózgowa jest również jednym z objawów, który może wystąpić po przebyciu COVID-19, ten objaw nazywany jest „długim covidem” lub syndromem „po-covidowym”. Oto 10 szczegółowych symptomów, które mogą wskazywać na mgłę mózgową:

 

  1. Zaburzenia krótkotrwałej pamięci. Osoba może mieć trudności z zapamiętywaniem niedawnych informacji, takich jak nazwy, daty, słowa, albo co robiła niedługi czas wstecz.

  2. Problemy z koncentracją. Utrudnione może okazać się skupienie się na zadaniach, czytaniu lub podążaniu za tokiem rozmowy.

  3. Zmniejszona jakość procesów myślowych. Myślenie może wydawać się wolniejsze, a podejmowanie decyzji trudniejsze, niż zazwyczaj.

  4. Trudności z artykulacją myśli. Wypowiadanie rozbudowanych zdań lub wyrażanie skomplikowanych myśli może być pewnego typu wyzwaniem, wydawać się sporym wysiłkiem.

  5. Zmęczenie umysłowe. Szybkie męczenie się podczas pracy umysłowej, nawet przy zazwyczaj prostych zadaniach.

  6. Zaburzenia nastroju. Mgła mózgowa przejawiać się wahaniami nastroju, może pojawiać się drażliwość, apatia, poczucie ekscytacji, wyczerpania lub poczucie beznadziei – emocje mogą następować naprzemiennie.

  7. Zapominanie o ustalonych planach. Częste zapominanie o umówionych spotkaniach, zaplanowanych zadaniach lub innych ważnych zobowiązaniach.

  8. Problemy z przetwarzaniem informacji wizualnych i słuchowych. Chodzi o trudności z łatwym odbiorem i rozumieniem informacji, które są widziane lub słyszane.

  9. Poczucie przytłoczenia. Uczucie emocjonalnego ciężaru lub dosłownie przytłoczenia, szczególnie w sytuacjach wymagających skupienia uwagi lub szybkiego myślenia.

  10. Brak jasności myślenia. Poczucie, że umysł jest „zamglony” lub „zablokowany”, co utrudnia jasne i klarowne myślenie i formułowanie wniosków.

 

Mgła mózgowa może być uciążliwa i wpływać na codzienne funkcjonowanie. Poznanie jej symptomów i zrozumienie źródła może stać się pierwszym krokiem do uwolnienia się od tego schorzenia. Jeśli doświadczasz symptomów mgły mózgowej ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, by móc zidentyfikować i leczyć nie tylko objawy, ale przede wszystkim podstawową przyczynę.

 

Zmiany stylu życia, takie jak poprawa jakości snu, zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna i zarządzanie stresem, mogą również pomóc w złagodzeniu objawów mgły mózgowej.

 

A jak to jest u ciebie, doświadczyłeś kiedykolwiek wymienionych objawów? Jeśli jesteś ciekawa/ciekaw, w jaki sposób odzyskać jasność umysłu, zapraszam już teraz na styczniowe webinary, poświęcone temu tematowi.

 

Agnieszka Wykrota – Przysiwek

CEO Neurocoaching Institute of Knowledge, Neurocoach, Trainer Instructor IANLP, Coach ICI, NLP Master IANLP i IN, Certyfikowana Hipnoterapeutka – Master Hipnozy, Trenerka EFT i Cellular EFT, Mistrzyni Reiki i Angel Reiki, Certyfikowana Nauczycielka Soul Body Fusion®, Radiestetka

fot. Internet

Wanda
24.10.2024, 10:55

Comentarios

Debes estar conectado para publicar un comentario.